Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Мартин Хелме: мы ждём на митинг людей, желающих жить в государстве, которое не грабит своих граждан

21.01.2022

Председатель EKRE Мартин Хелме приглашает всех в субботу, 22 января, в 12 часов на таллиннскую площадь Вабадузе, чтобы вместе потребовать от правительства проведения здравомыслящей политики в области энергетики и снижения цен на электроэнергию.

«Эстонская Консервативная Народная Партия начиная с осени вносила предложения по снижению цен на электроэнергию. Эстония производит большую часть потребляемого в стране электричества сама, и эта электроэнергия производится государственной фирмой. Утверждения, что рынок сам регулирует цены на электричество, не соответствуют действительности. Этим рынком манипулирует и направляет его государство. Мы знаем и то, что такие крупные государственные фирмы, как Элеринг и Ээсти Энергия, как и многие частные фирмы, действующие на рынке электроэнергии, крайне довольны высокими ценами на электричество. Довольно ими и правительство, так как из населения выкачивается больше налогов. Так что причина кризиса не в том, что правительство ничего не может сделать, а в том, что оно и не хочет ничего с этим делать,» – говорит Мартин Хелме.

«Мы предлагает прекратить работу электробиржи в нынешней форме, чтобы люди и предприятия не должны были покупать электроэнергию на бирже. Наше второе требование – выход из системы торговли СО2. Цена квоты на СО2 – это манипуляция, взятая с потолка цена, эти деньги вынимаются из нашего кармана и делятся между несколькими предприятиями и правительством. Это – система грабежа населения. Если отказаться от биржевой системы и квот СО2, то можно будет вернуться к уровню цен на электроэнергию прошлых лет, то есть к уровню 25-35 евро за мегаватт-час.»

По словам Мартина Хелме, для того, чтобы политики провели в жизнь эти здравомыслящие и вполне выполнимые предложения, необходимо, чтобы народ оказал давление на правительство и другие партии Эстонии.

«Мы ждём всех в субботу, 22 января, в 12 часов на площадь Вабадузе в Таллинне. Не только тех, кто получил запредельные счета за потреблённую электроэнергию, но и людей, которые понимают, что прежняя политика в области энергетики доведёт нас до обнищания. Мы ждём тех, кто хочет, чтобы государство работало на своих граждан, а не грабило их.»

Martin Helme: Ootame homsele meeleavaldusele inimesi, kes tahavad riiki, mis ei röövi oma kodanikke

EKRE esimees Martin Helme kutsub kõiki laupäeval, 22. jaanuaril kell 12 Vabaduse väljakule, et nõuda valitsuselt tervemõistuslikku energiapoliitikat ja elektri hinna langetamist.

„Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on teinud sügisest saadik ettepanekuid, kuidas elektri hind alla tuua. Eesti toodab suurema osa oma elektrist ise ja see elekter toodetakse riigifirmas. Jutt, et turg reguleerib elektri hinda, ei vasta tõele. See turg on äärmiselt manipuleeritud ja riigi poolt suunatud. Me teame ka seda, et suured riigifirmad nagu Elering ja Eesti Energia ja paljud erafirmad, kes elektriturul tegutsevad, on väga rahul kõrge elektrihinnaga ja rahul on sellega ka valitsus, sest see suurendab maksulaekumisi. Nii et põhjus ei ole selles, et midagi ei saa teha, vaid midagi ei taheta teha,“ ütles Martin Helme.

„Meie ettepanek on elektribörs senisel kujul peatada, et inimesed ja ettevõtted ei peaks elektrit börsilt ostma. Meie teine nõudmine on, et CO2 kaubandussüsteemist tuleb lahkuda. CO2 kvoodihind on manipulatsioon, laest võetud hind, mis meie taskust kooritakse ja jagatakse laiali vähestele ettevõtetele ja valitsusele. See on inimeste röövimise süsteem. Kui need kaks asja ära teha, oleks kohe võimalik tuua elektri hind alla sinna, kus ta on olnud varasematel aastatel ehk 25 – 35 euro vahel megavatt-tunnist.“

Helme sõnul on selleks jaoks, et poliitikud neid tervemõistuslikke ja teostavaid lahendusi ellu viiksid, vaja, et rahvas avaldaks survet valitsusele ja teistele Eesti erakondadele.

„Ootame laupäeval, 22. jaanuaril kell 12 Tallinnasse Vabaduse väljakule kõiki inimesi. Mitte ainult neid, kel on endal suur elektriarve, vaid ka inimesi, kes saavad aru, et senine energiapoliitika viib meid hukatusse. Ootame sinna inimesi, kes tahavad, et riik töötab oma kodanike heaks, mitte ei röövi oma kodanikke.“