Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Te räägite valest vene kaardist

08.09.2021

Tänane EPL-i juhtkiri „Isamaa kardab, et ei jää platsile – ikka ja jälle on Tallinna kohalikel valimistel lauda löödud vene kaart“ oleks nagu hädavaresest pokkerimängija selgitused, miks ta jälle pähe sai. Toimetus kasutab mõistet „vene kaart“ nagu nõukogude ajal kasutati mõisteid „kodanlik natsionalism“ või „Ameerika imperialism“. Keegi ei saanud suurt aru, mis see on, aga parteilasest toimetaja sai jälle parteikomitees kiita.

„Isamaa tõmbas ikka vene kaardi välja. „Tallinn peab olema linn, kus väärtustatakse eestimeelsust, eesti keelt ja ausat asjaajamist,” öeldakse juba erakonna Tallinna lühiprogrammi esimeses punktis,“ kirjutatakse EPLi grupiviisilises arvamuses ja lisatakse: „Iseenesest on need õiged väärtused, kuid on kahtlane, kas eesseisvatel valimistel nende võitlusliku loosungina kasutamine annab soovitud tulemuse ehk Keskerakonna ainuvõimu lõpu Tallinnas.“

Kas eesmärk, et Tallinnas väärtustataks eestimeelsust, eesti keelt ja ausat asjaamist, on teie arvates kitsalt mingi korrumpeerunud erakonna kõigutamise vahend, mitte aga tegelik eesmärk? Kas aus asjaajamine on mingi vene inimesi ärritav asi? Ärritab see meie musketäritüdrukuid? Meie jalgpallureid? Äkki Aleksei Turovskit? Miks te solvate venelasi, kes teevad enamuses ausat tööd ja on eestikeelsed ja eestimeelsed? Eestimeelsus ärritab meie vasakliberaalset internatslikku peavoolumeediat tunduvalt rohkem, kui venelasi. Ja kui te tahate näha tõelist ja massilist rahvustevahelist vaenu külvamist, vaadake oma rus.delfi kommentaariume, mida on ammu okupeerinud Kremli trollid.

Kui dEPLfi tõesti muretseb opositsiooni edu pärast Tallinnas, millega siis seletada asjaolu, et avaldatakse nii palju EKREt tümitavaid kirjutisi, kus oli hiljuti ka üks staažika Isamaa liikme täiesti uskumatu paskvill? Kui te ise tahate, et keskerakonna ainuvõim langeks ja muretsete, et Isamaa ei kõneta vene valijaid, miks te siis mustate kogu aeg EKREt, kes on vene häälte poolest kõige suurem Tallinna võimumonopoli ohustaja? Millest teil jääb puudu – loogikast või aususest?

„Aitaks hoopis see, kui Isamaa ka vene valijaid millegagi kõnetada püüaks“ kirjutab EPLi tundmatu juhtsulepea sõdur. Isamaa ühed kuulsaimad liikmed on semiootik Mihhail Lotman ja ajakirjanik Viktoria Ladõnskaja-Kubits. Ka endine rahvastikuminister Riina Solman, kelle peresid toetanud seaduseparandused pälvisid alati venekeelse meedia ja selle lugejate soosivat tähelepanu. Nii et on küll neid, kellel seal venelasi kõnetada, olge mureta.

Vene kaart – see on siis, kui kaardi peal on Krimm Venemaa koosseisus. Siinseid venelasi ei ärrita ei eesti lipp ega eesti keel, vaid LGBT ja BLMi propageerimine, 6 miljoni eest vaktsiinide hävimine, presidendi koomiline määramine, pingviinide paraadid, Kiige uppumatus ja korruptantide premeerimine lahtilaskmisel, islamistide invasioon. Kui te lasete Rita Holmi laulma laulukesi vene lasteaia- ja koolilastele ning vene tüdrukuid rünnatakse tänaval „põgenike“ poolt, siis hakkavad venelased otsima juba tõsist kaitset euroidiotismi eest. Vat siis ei jäägi platsile isamaa (väikse algustähega), sest siis teostubki reformistide Riigikogus kirja pandud ettepanek astuda Venemaa koosseisu, mis oli ju samuti tehtud selleks, et nurjata abielureferendum ehk toetada seda, mis on enamjaolt konservatiivsetele venelastele täiesti vastuvõetamatu.

Ja veel: hakake ükskord juba tegema vahet venelaste ja teiste vene keelt asjaolude ja riikliku russifitseerimist soosiva poliitika tõttu vene keelt rääkima sunnitud ukrainlaste, valgevenelaste jpt vahel. Pidage teistest rahvustest niigi palju lugu.

Ivan Makarov