Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tavaline refašism

27.09.2021

Tänane EPL+ „PÄEVA TEEMA“ jahmatab, aga ei üllata – „Margit Sutrop: vaktsineerimisvastased patsiendid ei peaks saama eelisjärjekorras haiglaravi“.

Reformierakondlasest Riigikogu liige, Tartu ülikooli eetikaprofessor ja Põhja-Eesti regionaalhaigla eetikanõukogu liige Margit Sutrop kirjutab: „Ehk peaksime tänases olukorras haiglatele antud soovitused üle vaatama ning lisama tervishoiuressursside jagamise kriteeriumide hulka ka vaktsineerituse? Kas on õiglane, et ressursside nappuse tõttu on eelisolukorras koroonaviirusega patsiendid, kui neist pea kolmveerand on raskesse seisundisse sattunud enda süül, keeldudes vaktsineerimisest?“

Mõte mängida koroonahaigete ja eeskätt vaktsineerimata haigete inimeste vastu kõik teised haiged on fašistlikult geniaalne. Margit Sutropi „eetika“ rajaneb nõukogude inimese järjekorramentaliteedile, kui inimene sattub millegi defitsiidi olukorras lõputusse järjekorda, läheb seal närvi ja tal on võimalik sellest järjekorrast välja visata tubli hulk konkurente-saatusekaaslasi – nii saab kiiremini elupäästvat kaupa või teenust. Teised kärvaku. Eeskätt vaktsiiniskeptilisem, enamasti muukeelne osa.

Reformierakond on mõnede oma liikmete suu läbi lähenenud hitlerlaste mittetäisväärtuslike inimeste teooriale ja praktikale. Nimetas ju Jürgen Ligi Riigikogus vaktsiiniskeptilisi eestimaalasi „ühiskonnaheidikuteks“.

Mis järgmisega? Kas ehitatakse selliste haiglate juurde, kus on Sutropi sugused „eetikanõunikud“, surmalaagrid koroonahaigetele ja kõigile, kes sai viga „omal süül“ – valesti ületades raudteed, abielludes vägivaldse isikuga, ületades maanteel kiirust, raiudes hooletult kirvega küttepuid või süües oma teadmatuse tõttu valget kärbseseent? Inimene on haigla lävepakul hinge heitmas, aga kohale tuleb mõni sutropist ja määrab, keda päästa, keda mitte.

Millal see inimvaenulik klikk juba ükskord lahkub?

Ivan Makarov