Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Suud luuaga puhtaks!

08.09.2021

Yana Toom peavoolumeedias on alati nagu rusikas silmaaugus, õigemini pead pööritava kolossi silmast väljaulatuv palk, mis purustab juhuslike pealtvaatajate kolpasid, nagu pronksiöö kangelased poelette või vaese põgeniku kallur kahvanägude konte sallivate euroriikide tänavatel.

EPLi kolumnist Yana Toom kirjutas täna: „Plats puhtaks!“ pole euroopaliku pealinna arengukava, vaid loosung, mis sobib kojameeste sotsialistliku võistluse jaoks“. Palgist silmas rääkides: võrdlus nõukogude kojamehega tuletab meelde veel üht tolleaegset lööklauset, mille kohaselt saab iga köögitüdruk juhtida riiki. Praegusel ajal aga näiteks tegutseda Europarlamendis. Ärgu ainult solvugu: kui keegi laseb avaliku diskussiooni lati okupatsiooniaegse kojamehe luua tasemele, siis ärgu pahandagu selle peale, et tol ajal oli ka teisi ameteid, millega võrrelda.

Poliitiliste konkurentide loosungite üle ilkumine pluss nostalgiline nõukogude mõõdupuu on teatud-tuntud Toomi maitse. Tõenäoliselt ajab EKRE lause „Me armastame Eestit!“ kedagi veelgi rohkem vihale, aga pole midagi parata.

Isamaa klaarigu oma vastastega ise, kuigi isamaalaste retoorika on praegu vesi keskerakonna veskile, kes jälle ratsutab venekeelse elanikkonna „kaitsmise“ teemal, kuna muud korruptantidel pakkuda ei ole ja päris teemasid käsitleda nad ei mõista. Poleks ime, kui tulevane Tallinna koalitsioon koosneks suurest ninasarvikust ja tema õlal istuvast pisikesest isamaalisest primaadist. Kuid meenutagem, et „Plats puhtaks!“ oli taasiseseisvunud Eesti kaasaegseks riigiks kujunemise tee alguse loosung, mis kandis tollal mitte kitsalt erakondliku, vaid üldrahvalikku meeleolu. Kahjuks õiget lustratsiooni ei toimunud,  platsi puhtaks ei saadud ja imporditi punaseid estofoobseid tegelasi veel juurdegi.

Tegelikult võiks keskerakond ärandada loosungit „Plats puhtaks“ ja rakendada seda Tallinna tänavatel, kus möödunud talvel olid sellised lume- ja jäävallid, et jutud jääkarude hääbumisest jääsulamise tagajärjel tunduvalt külmemates paikades näisid muinasjuttudena. Aga Kalle Klandorf nähvas töö asemel muudkui vastu. Ja kui ilkuda sõnade „Plats puhtaks!“ üle, siis mida me peaksime tegema näiteks vaimuka saatenimega „Suud puhtaks“? Nõukogudeaegne stomatoloogia oli ikka üsna nigelal tasemel ja suuvärskendajaid ka ei pakutud. Tuntud nõukogude ja Venemaa šoubiznisi ikoon Lolita Miljavskaja meenutas, kuidas ta käis Itaalias ja tal hakkas seal hammas valutama. Kohalik arst uuris kaua aega tema hammast ja ei saanud mitte millestki aru, muudkui urgitses ja vangutas pead, siis aga äkki pööras pea medõe poole ja ütles: „oo, cemento!“

On sügavalt kahju, et Isamaad õnnestus lõhestada seestpoolt, saates sinna sisse mingid teatud värvi mehikeste hübriidväed, nagu tegi Venemaa Krimmis. Hea Urmas Reinsalu lahendagu erakonna siseprobleeme ise, soovitavalt mitte lastes oma „parempoolsetel“ parteikaaslastel EKREt vasakpoolses meedias laimata, kuid üht asja tahaks nüüd küll täpsustada.

Yana Toom kirjutab, pöördudes „Urmase“ poole: „kohalikud valimised on erilised, seal ju hääletavad mitte üksnes Eesti kodanikud, vaid üldse kõik alalised elanikud. Seega – Tallinnas – needsamad venelased. Ja paljudele neist Sa intensiivselt ei meeldi.“

Yana Toom, esinedes järjekordselt venekeelses meedias, võiks vahel ka kommentaariumisse kiigata, kus avaldavad oma arvamust „needsamad venelased.“  Siis avastaks ta, et tema ise „paljudele neist intensiivselt ei meeldi“. Ja nõnda ei meeldi, et vahel hakkab Toomist kahjugi.

Aga mitte kauaks, sest uus tema esinemine ei hüüa tulles, kuna eesti peavoolumeedia orjameelsus on üüratu.

Ivan Makarov