Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Serena Sults Sputniku Seljas

29.09.2021

Kui reformierakonna juhist peaminister Kaja Kallas elas end EKRE-lt lüüasaamise puhul valitsuse infotunnis Riigikogus välja sel moel, et kõrvutas EKRE-t Talibaniga, siis keskerakond valis oma samasuguse pahameele avaldamiseks Kremli hääletoru Sputniku näol.

Märt Sults, kes annab Sputnikule ühe intervjuu teise järel, läks hoogu ja kallas oma erakonna konkurendile kaela ämbritäie traditsioonilist keskerakondlikku kraami. Selles pole mitte midagi enneolematut või ennenägematut, aga tribüüni valik on muidugi klass omaette.

Tõstes esile EKRE „väga tugevat poliittehnoloogiat“, selgitab Sults, et teistes erakondades mängitakse demokraatiasse – arutatakse ja kinnitatakse, aga isal ja pojal Helmel on otsus juba ammu valmis, sest selleks kulub „vaid üks õhtu kodus kamina juures“. Keskerakondlane nimetab oma poliitiliste konkurentide tegevust „pere töövõtuks“ ja väidab, et EKRE kampaania on rajatud „demagoogiale ja õigustustele“.

Märt Sults selgitab vene lugejatele läbi Kremli eriteenistuste suuvoodri paljusõnaliselt, et EKRE väldib vastutust ja on korraldanud eelmise valitsuse ajal võimus „anarhia“. Kuid eriti ägedaks muutub mees siis, kui räägib EKRE liidripositsioonist. „Vaatan reitinguid ja võrdlen sellega, mida räägivad inimesed tänaval. Te isegi ei kujuta endale ette, mis sõnadega nad iseloomustavad EKRE-t. Ma isegi ei saa seda sõnasõnalt edasi anda. Kuid Jumal hoidku, et sellist asja oleks kunagi öeldud minu kohta,“ märkis Sults.

On raske aru saada, miks peaks suvaline mööduja tänaval lähenema Märt Sultsile ja „iseloomustama EKRE-t“. Või mida peaks Sults selleks tegema, et tema omapärase välimusega mehele keegi üldse läheneks. Kui ma teda ei tunneks, siis küll ei läheneks. Ja kui tunneksin, läheksin üleüldse kaarega mööda, sest pärast venekeelset valimisklippi „Olen su naaber“ näib ta mulle mitte päris ohutu inimesena.

Ta süüdistab Sputnikus eesti konservatiive ka selles, et nad „ohverdasid eesti keele vene valija meelitamiseks“ ja et neid toetavad vaid „vene natsionalistid“, „kel seni polnud poliitilist „katust“, aga nüüd see tekkis EKRE näol.“

Pole midagi teha – kaotajal hakkabki „sõitma katus“ ja Märt Sults kehastabki valitsuserakondade meeleheidet. Nad mustaks teisi eestlasi ja isegi „vene natsionaliste“ kasvõi Kremli pressiteenistuse vahendusel, kasutades kõige alatumaid ja totramaid võtteid ja sõnu. Ja ongi seda aastaid rahva raha eest teinud Kremli Pervõi kanalis (PBK-s).

Oma jõuetus raevus meenutavad reformkesikud juba maailmakuulsat karikatuuri US Openi turniiril jonnivast Serena Williamsist.

Ivan Makarov