Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Röövvallutaja orden EV esiametniku rinnal

29.08.2021

Toimuvaid poliitilisi sündmusi on alati kasulik vaadata ajaloo valguses.Äsja autasustas Ukraina president Volodõmõr Zelenski Kersti Kaljulaidi Jaroslav Targa ordeniga suurte teenete eest Ukraina ees. Kaljulaid muidugi vastas avaldusega, et Ukrainasse ei tasu investeerida ega tegemist teha, mis tekitas kestvaid kiiduavaldusi Kremlis. Kuid mitte sellest ei tahtnud ma teile presidendimääramise eelsel päeval rääkida.

Jaroslav Tark oli just see Kiievi vürstist röövvallutaja, kes koos oma malevaga hävitas Tarbatu muinaslinnuse, vallutas Tartu linna ja tappis eestlasi. Kõik on loogiline: alles see oligi, kui K.Kaljulaid kutsus Tartusse Jaroslavi vaimse pärija, kaasaegse röövvallutaja Vladimir Putini. Too õnneks siiski ei tulnud ja keelas ka oma malevlastel tulla ugrilaste üritusele. Taara avitas tartlasi.

Aga isegi mitte niivõrd sellest ei tahtnud ma täna rääkida, vaid antud autasustamisega seoses tehtud avastusest. Pole mingi saladus, et näiteks keskerakonnal on juba aastakümneid olemas kaks tõde – eestlaste ja venelaste jaoks. Nagu ka kogu eesti meedial, kus üks ja seesama väljaanne kirjutab eesti keeles üht ja vene keeles risti vastupidist. Seda, et kogu Savisaare meediaimpeerium ja ka Tallinna linnavalitsus on kahe näo ja keelega Janus, kõik me teame.

Kuid äkki selgus, et ka Tartu linnavõimud on seda, ja selle tuvastamisel aitasidki mind Zelenski, Kaljulaid ja Jaroslav Tark.

Täpsustades ajaloolisi fakte, läksin ma uudistama Tartu linnavalitsuse portaali – ja mida ma seal siis nägin?

Üks ja seesama lõik linna ajaloo leheküljelt eesti ja siis vene keeles:

„Liivi sõja alguses, 1558. aastal vallutavad Vene väed Tartu. Elanikud küüditatakse Venemaale, Tartu jääb Vene võimu alla kuni 1582. aastani, kui vastavalt Jam Zapolski rahulepingule läheb Lõuna-Eesti Poola võimu alla.“

„В 1558 году, в начале Ливонской войны, город завоевывает русская армия, удерживая его до 1582 года, когда в соответствии с Ям-Запольским мирным договором Южная Эстония отходит Польше.“

Kas märkasite olulist erinevust? Eestlased loevad, et venelaste pool vallutatud Tartu elanikud küüditati Venemaale.

Venelastele seda asjaolu ei mainita. Need olid ju siis mitte röövvallutajad ja orjastajad, vaid tolleaegsed eesti rahva vabastajad.

Süda läheb pahaks sellest, kui võlts ja kahepalgeline võib olla siinne iga agressori ees isegi kohalikul tasemel lömitav võim.