Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Raimond Kaljulaid, „Eesti tuntud venelane“

28.11.2021

Pildil: mõlemad siis… ?

Venekeelne Postimees avaldas 26. novembril rubriigis „Limon“ suure portreede galerii „Kus riietuvad ja missuguseid brände eelistavad Eesti tuntud venelased“.

 Kuulsate kohalike venelaste piltidega kaasnevad nende isikute eelistuste lühitutvustused. Mina küll tundsin seal ära vaid paari-kolme tegelast, teised on ilmselt laialdaselt tuntud üsna kitsastes ringkondades. Aga äkki olen lihtsalt elust maha jäänud. Ka pole ma päris kindel, et kas seal on üldse venelasi, kuid praktiliselt kõik nad on kahtlemata venekeelsed, seda on juba näost näha. Kuid mitte sellest ei tahtnud ma teile täna rääkida.

Tähelepanuväärne on hoopis see, et 16 kuulsa venekeelse näo hulgas kaheksas on „Eesti tuntud venelane“ Raimond Kaljulaid. See on muidugi armas asjaolu. Loomulikult mõni nüüd ütleb – no näed, ülevõetud Tallinna võimukoalitsioonis on veelgi rohkem venelasi, kui me seni arvanud oleme.

Üks tuntud putinimeelne kommentaator jättis „tuntud venelaste“ galerii alla aga üsna kahtleva postituse: „Kas need tegelaskujud ise ei imestanudki, et neid nimetati „venelasteks“?“

Ivan Makarov