Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rahvaliit on tagasi, hästi punane

02.09.2021

Kohalikel valimistel Tallinnas kavatseb osaleda täiesti uus valimisliit “Народный Союз” (rahvaliit), mille asutajate hulka kuuluvad ka “Русская Школа Эстонии” aktivistid, kes kavatsevad muuta pärast valimisi oma organisatsiooni erakonnaks.

Tõenäoliselt etniliseks, sest sellest räägib kasvõi nende ametlik nimi Narodnyi Sojuz, mis on venekeelne, kuid ladina transkriptsioonis, mitte „eesti tähtedega“ kirjutatud. Lisaks arvestavad algatajad ilmselgelt venekeelsete valijate häältega, nimetavad sputnik-meedia.ee portaalile antud intervjuus kohalikke võime „natsionalistlikeks“, lubavad võidelda vene koolide eest, väidavad, et „kõik ülejäänud valimisgrupid Tallinnas, eriti erakondlikud, on de facto eestlaste omad, ja tuleb nii välja, et vene tallinlastel polegi kellegi poolt hääletada“ (Oleg Nazmutdinov).

Etniliskeelelisel põhimõttel sünnitatav moodustis arvestab ilmselgelt keskerakonna küljest pudeneva pettunud valijaskonnaga nõndamoodi, et need hääled ei jõuaks EKREni. Kusjuures „rahvaliidu“ rajajad peavadki oma liitlasteks Tallinna volikogus keskerakonda, sest nende programmides olevat palju ühiskohti. Seega tundub, et vene valijaid soovitakse lihtsalt kantida kulunud ninasarviku nahast pükste ühest taskust teise. Jääb mulje, et keskerakonna krooniline flirt siinsete „Vene maailma“ dozoorlastest estofoobidega hakkab omandama uut, mitte enam nii avalikku vormi. See õlekõrs on ikka päris mäda, nagu ka kogu Tallinna raad.

Narodnyi Sojuzi loomine Tallinnas olevat otseselt seotud analoogse monoetnilise Ivanova – Majorovi moodustise tekitamisega Narvas, kus keskerakondlastel on samuti suuri probleeme võimu nautimise jätkamisega.

Uue organisatsiooni ametliku embleemina kasutatava laialt levinud kujundi võib igaüks maha laadida või osta internetis koos selle kasutamisõigustega (näiteks imgkid.com), kuid vaevalt et maailma proletaarse revolutsiooni stiilis käepigistuses ühinenud kandilised meeste käelabad võivad kedagi köita peale sotse ja seksuaalvähemusi. Seda šovinistliksotsialistlikku käkerdist me siin küll ei avalda.