Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Postimees: Mart ja Martin Helmel on võib-olla olemas koroona antidoot!

01.11.2021

Pildil: kaabu peas ei määra selle sisu. Kuvatõmmis

See, et EKRE konservatiivsed ja arusaadavad vaated meeldivad paljudele konservatiivsetele venelastele, pole mingi saladus. Möödunud valimised näitasid, et see ei tähenda rahvuskonservatiivide automaatset toetamist valimistel, kuid selge on, et seekord hääletas EKRE poolt rohkem venekeelseid elanikke, kui eelmine kord, kuid vähem, kui oleks võinud. Aga konservatiivsus tähendab ju ka tehtavate valikute stabiilsust, ja nii mõnigi hääletas nii, nagu neli aastat tagasi.

Loomulikult ärritas EKRE üle-eestiline edu ja üsna püsiv liidrikoht küsitlustel vasakliberaalset meediat. Ka Vabaduse väljakule infoblokaadi ja halva ilma kiuste kogunenud tuhanded inimesed ajasid peatavoolu väljaanded pöördesse ja nii EKRE kui Varro Vooglaidi vastu suunatud turmtuli väljus juba igasuguse sündsuse raamidest. Ja ei unustata ka venekeelset elanikkonda.

Rus.postimehes ilmuski novembri esimesel päeval siinse venekeelse meedia veterani Vjatšeslav Ivanovi lugu „Süvariik ehk kes organiseeris antivaksereid?“ Igaüks, kel tahtmist, võib tutvuda sellega originaalis, siin aga tasuks pöörata tähelepanu paarile väitele, mis ongi Ivanovi artikli alustalad.

Esiteks nimetab ta Vabaduse väljakul toimunud meeleavaldust „antivakserite miitinguks“, mis räägib sellest, et teema on autori jaoks ikka päris võõras, kui ta just ei taha sihilikult vassida. Teiseks väidab autor, et Mart ja Martin Helme meeleavaldusel esinemiste videokaadrid ja meedias avaldatud tekstid meenutavad talle Mihhail Rommi filmi „Tavaline fašism“ ja selle antikangelast Adolf Hitlerit. Hea küll, kui pole midagi mõistlikku öelda, siis õlekõrre rolli võib Hitler mängida küll. Fašismi ja füüreri mainimine eestlastest kirjutades on ju iga vene kitjatsura püha kohus. Nõukogude ja kaasaegse Venemaa propaganda nautijad noogutavad rahulolevalt: no küll on ikka tark, õiglane ja kartmatu inimene see autor! Kui aga esimese ja teise näite puhul ei olnud Vjatšeslav Ivanov üldsegi originaalne ja kasutas äraleierdatud peavoolumalle, siis kolmandas episoodis pakkus ta midagi üsna uut: ta nimetas vaktsiinis kahtlejaid süvariiklasteks. „Aga miks ei võiks eeldada, et kõik antivakserid ongi ülemaailmse vandenõu osalised? Nende juhid valmistasid salaja sellesama koroonaviiruse, ühtlasi ka antidoodi; viiruse lasid jalutama mööda kogu maailma, aga antidoodiga varustati kõikidest konspiratsioonimeetmetest kinni pidades võrdlemisi väikest valitute gruppi.“

Braavo, Postimees! Vene keeles öeldakse selle kohta: „Маразм крепчал“.

Ivan Makarov