Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Pioneerirättidega Orissaare seenelised

18.08.2021

Eesti on üks imeline hüpersalliv maa, kus saab meie riigi domeeni all tegutseda ka selline meie minevikku, olevikku ja tulevikku pilastav portaal nagu sputnik-meedia.ee, mille kaadrite sepikoda on muide avalik-õiguslik meedia.

Seoses saabuva Eesti taasiseseisvuspäeva ja metsavendade mälestussamba püstitamisega Mõnistesse on see portaal täis igasugustest oma kodu kaitsnud eestlasi ja meie riiki mustavatest lugudest ja siinse vene saatkonna ning kurnatud näoga Venemaa välisministeeriumi esindaja Maria Zaharova vihakõnedest. Et metsavennad olid bandiidid, massimõrvarid, kaabakad ja olevat olemas „massiliselt tunnistusi metsavendade võitlusest mitte „nõukogude okupantide“, vaid rahumeelse elanikkonnaga.“

Siin tsiteerib Eestis õilmitsev Kremli eriteenistuste hääletoru sellist autoriteeti nagu Arnold Meri. Pakuksin kõigepealt nautida seda episoodi tõlkimata kujul: „Герой Советского Союза Арнольд Мери, ныне покойный, вспоминал: “В период с 1945 по 1949 год, когда я был первым секретарём ЦК комсомола Эстонии, я встречал свыше пятнадцати случаев, когда эти “лесные братья” убивали пионеров при сборе ягод в лесах только за то, что у них были красные галстуки”.

Ehk „nüüdseks kadunuke“ N.Liidu kangelane Arnold Meri meenutas: „perioodil 1945-1949, kui ma olin Eesti komsomoli KK esimene sekretär, kohtasin ma üle 15 juhtumi, kui need „metsavennad“ tapsid pioneere metsas marjade korjamise ajal ainult selle eest, et nendel olid punased kaelarätid.“

Kuidas saab „kohata juhtumit“ ja kus, on omaette teema: äkki tõesti metsas. Kuid on olemas ka olulisemaid nüansse selles konstruktsioonis. Kes korjas metsas marju – metsavennad või pioneerid, jääb selgusetuks. Kellel olid punased kaelarätid – metsavendadel, pioneeridel või kogunisti marjadel, jääb samuti selgusetuks. Kui pioneeridel, siis saavad tolle aja inimesed samuti tunnistada, et paljud pioneerid tulid isegi kooli kaelarättideta, millest eriti fanaatilistest stalinistidest õpetajad tegid vastavaid märkusi laste päevikutesse.

Kujutada endale ette, et pioneerid läheksid äreval ajal vanemate loal massiliselt metsa seenele, punane kaelarätt kaelas, võis vaid Meri ise – ja nüüd suudab seda vene eriteenistuste kõige provintslikum suuvooder. Nii et taoline rumalus ei ole võimalik mitte ainult Venemaal, vaid ka Eestis.

Kuid kui Venemaal väidaks mingi väljaanne pidevalt, et nõukogude partisanid olid terroristid ja vabastajad vägivallatsesid vabastatud Euroopa maade rahumeelse elanikkonna kallal, siis ei näeks selle toimetajad enam aastaid koiduvalgust. Kui üldse.

Meil aga on Narvas siiani olemas kaks punaste timukate nimelist tänavat, kus elavad inimesed.