Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Olematute põhimõtete tühistamine

25.10.2021

Peavoolumeedia asus pärast mõningast peataolekut seoses laupäevase rahva meeleavalduse õnnestumisega vasturünnakule, otsides välja ja puhudes üles mingeid üksikuid korraldusega seotud pisiasju ja isegi fraasi ühe osaleja rinnal, mida seostati mingite popparite väidetava hitiga. Suurest ehmatusest tehti kogunisti ettepanek „tühistada“ Tõnis Mägi, mis näitas juba ka kõige sinisilmsetele eestlastele lõplikult, kellega on meil tegemist. Oleksid teised ajad, oleks laulja praegu juba teel Siberisse. Aga õnneks ei ole.

Siis aga langes vasakliberaalsele meediale lausa sülle kingitus – EKREst lahkus mõni liige, põhjendades seda erakonna väidetava vaktsiinivastasusega, mis ei vasta tõele, kuna protesteeriti ju mitte vaktsineerimise, vaid sundvaktsineerimise vastu ja vaktsineerimata inimeste tagakiusamise vastu. Mitme tunni jooksul oli kogunisti selline tunne, et ei maailmas ega Eestis ei toimu suurt midagi peale nelja isiku lahkumise EKRE ridadest, kuna Delfi+ ja Postimees olid täis kogu aeg pinnal ujunud materjale mõne seni suhteliselt tundmatu endise ekrelase elust-olust.

EKRE sidumine antivakseritega on vägivaldne, seda enam et põhilised vaktsiinieitajad Eestis on ju venekeelsed ja seega enamasti keskerakonna kinnisvalijad. Aga see selleks.

Kuid kujutagem hetkeks ette, et EKRE hakkaks deklareerima sunniviisilist vaktsineerimist ja sellest kõrvalehoidjate represseerimist ning toetama muidki valitsuse ja selle brüsselimeelse õukonnameedia alatusi. Mis siis hakkaks sündima?

  1. oktoobril, päev pärast Eestis toimunud kohalikke valimisi, kus EKRE oli edukas praktiliselt kogu Eestis, ilmus ajalehes Helsingin Sanomat Soome pealinna piiskopi Teemu Laajasalo arvamuslugu „Mittevaktsineeritu kannab vastutust ligimese kannatuste ja surma eest.“ Piiskop väitis seal, et kõik elanikud on kohustatud vaktsineerima ennast COVID-19 vastu, ja need, kes sellest keelduvad, „käituvad egoistlikult, amoraalselt ja ei hooli teiste inimeste kannatustest ja surmast.“

Nagu teatasid 20. oktoobril YLE ja Eroakirkosta.fi, lahkus kahe järgneva päevaga evangeelse luteri kiriku rüpest 578 liiget! Ja protsess jätkub. Absoluutne enamus lahkujatest nimetas oma kirikust loobumise põhjuseks piiskopi „ebakristlikku ja teadusevastast“ pöördumist, tema „süüdistusi vaktsineerimata inimeste aadressil“ ja „vihkamise retoorikat ja konfrontatsiooni õhutamist“

EKRE on kahtlemata konservatiivne erakond ja selle valijaskonnas on palju kristlasi, kelle kirikut (EELK) siinne vasakliberaalne meedia mustab ja taga kiusab ning parteide tagatubades määratavad riigipead ära põlgavad. EKRE seisab ka nende inimeste eest, kuna ülejäänud, ilmselgelt pseudoliberaalne poliitiline seltskond, peab neid teatavasti „ühiskonna heidikuteks“.

Tuhandete oma valijate huvidele truuks jäämine kaalub ilmselgelt üle mõne poliitjooksiku kaotust. Selliseid kohtab igas erakonnas, nende eluviis ongi pendeldada parimate jahimaade vahel, eriti kohe pärast valimisi, kui käib võimupiruka jagamine.

Ivan Makarov