Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Laar vett Toomi veskile

17.09.2021

Me võime ükskõik kui palju arutada „vene kaardi“ olemasolu üle ja teha oletusi selle rakendajate kohta, aga kõik need vaidlused ja nendest koorunud asjaolud jooksevad kohe liiva, kui lohistatakse „Pehmete ja karvaste“ sahvrist välja vanade võimurite nukud.

Kõige resoluutsema avaldusega tulevaste kohalike valimiste rahvuspõhisest olemusest esines Yana Toom, kes näeb igal pool „vene küsimust“, sealjuures iseennast sellealaselt defineerimata: ei saagi aru, mis riigi kodanik ta on, sest EV kodanikuna ajab ta Brüsselis asju VF kodanikule kohaselt. Ei saa aru, mis rahvusest tema on – muidugi ei ole see kellegi asi, aga kui inimene lehvitab kogu aeg sadade tuhandete inimeste passide, meelsuse ja keelsusega, siis oleks viisakas ka ennast ammendavalt esitleda. Nüüd tekkisid ka teatud kahtlused orientatsioonis: kui Toomi valijad on põhiliselt vene kultuuriga head konservatiivsed traditsiooniliste perede inimesed, siis kuidas sai Toom hääletada Europarlamendis resolutsiooni eest, mis kuulutab õigust homoabielluda ülemuslikuks isegi EV põhiseaduse suhtes.

Hea küll, Toom on nagu ta on – deklareeris, et eesti keel ja rahvas surevad välja niikuinii, seega eestlased homoabiellugu ja ärgu paljunegu. Kuid tema „vene kaardi“ teemalised fantaasiad lähenevate valimiste kohta leidsid koha ka Mart Laari südames. Laari seisukohti analüüsida küll ei viitsi, sest tema olukorras jääbki ainult klaarida vanu arveid: Isamaa, keda pilastati Res Publikaga, on täna „parempoolsete“ ikke all ja kihab prokuröridest. Ja vana vaenlase Savisaare ründamiseks on vene küsimus parim, sest korruptsiooni meie riigis ju ei karistata, kuna kõndival või veeretataval rahakotil leidub alati mõni ihuarst, kes vabastab kohtulikust vastutusest ja kasvõi maamaksust.

„EKRE on uus Keskerakond, sõnab ekspeaminister Mart Laar. Savisaar oli ka alguses vene valijatele peaaegu saatan ise, siis muutus aga äkki vene inimese parimaks sõbraks,“ kirjutab täna DEPLHI+. Aga mingu siis Lasnamäe tänavatele ja küsigu venelaste käest, kes oli nende suhtes saatan ise – Laar või Savisaar. Ainult et Laar ise ärgu seda tehku.

Aga muidu tore intervjuu Eesti ajaloo jaoks olulise figuuriga, kuigi selles on midagi koomilist – loomulikult pole Laaril praegu sooja ega külma Savisaarest, aga kui siduda Savisaar EKRE kaela ja visata vette, siis leidub selles sogases vees nii nisutera pimedale kanale kui ka ümarmudil nägijale Laarile.

Selles on midagi sümboolset, kui üks invaliidikärus poliitrauk ründab teist ratastoolis poliitrauka selleks, et tekitada kahju uuele kahe jalaga maa peal kindlalt seisvale ja kõigi liberaalide poolt niigi rünnatavale eestimeelsele jõule.

Mart Laar ei saa ju enam tulistada ei Edgar Savisaare ega Mart Helme pildi pihta, sest vahepeal on ta täiskasvanuks saanud. Aga mitte veel lõplikult, sest muidu ei istuks ta ühte „vene kaardi“ nimelisse paati Toomiga.

Sest kui see lekkiv paat lõpuks ümber läheb, jääb eurosaadik pinnale hulpima. Aga Isamaa käilakuju mitte.

Ivan Makarov

Andres Leet täiendab: “Seltsimees Laar oli see mees, kes võimu nimel Tallinna linnas sõlmis Internatsi Jevgeni Koganiga koostööleppe! Teiseks seltsimees Laar’il ei tasu maainimeste keskele eriti veereda, need ei halastaks, sest sm Laar ju likvideeris esimese asjana kõige ohtlikuma elemendi – talupojad!”