Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kuidas seda tehakse: estofoobia õhutamine eesti meedia venekeelsetes tõlkelehtedes

31.10.2021

Eile ilmus Postimehes lugu „Keskpäevatund: Kes usaldab valitsuse sõnumeid, kui need nii kiiresti muutuvad?“, kus oli tsiteeritud ka Priit Hõbemäe poolt Kuku eetris öeldud sõnu:

„Tallinnas on 21 kooli, kus on vaktsineeritud üle 60 protsendi õpilastest. Ehk need koolid on tõepoolest väga erinevad. See, mis on selle poliitilise teema puhul kõige tundlikum, on väide, et kõige viletsam on vaktsineerimine õpilaste ja õpetajate seas Lasnamäe koolides, kus on Mihhail Kõlvardi valijad. Need koolid oleksidki pidanud selle mõttekäigu järgi minema kinni, kuid mitte Kesklinna koolid,“ rõhutas Hõbemägi ja tõdes, et sellist otsust poleks saanud Kõlvart teha ning selle pärast anti kõigile ühe lauaga.“

Rus.postimehes ilmus samal päeval loo tõlge hoopis suunava pealkirjaga „Hõbemägi: oleks pidanud kinni panema ainult Lasnamäe koolid“ (Хыбемяги: закрывать надо было только ласнамяэские школы).

Ehk eestlane Priit Hõbemägi olevat soovinud eranditult Lasnamäe (põhiliselt siis vene) koolide sulgemist, jättes lahti eestlaste koolid. Vähegi kirjaosklik inimene, lugedes ülaltoodud originaali, saab aru, et Hõbemägi mitte midagi sellist ei nõudnud ja mainis loogikat. Tegemist on inimesele nende sõnade omistamine, mida ta pole öelnud, ja antud võte on rus.postimehe puhul juba traditsiooniline.

Kuid kuna primitiivse kollase pressiga harjunud lugeja ei lähegi tõsisemates rohkete mõttearendustega ja keerulisema lauseehitusega lugudes pealkirjast kaugemale, laekusid kommentaariumisse sellised „registreeritud ja viisakate“ pealkirjalugejate venekeelsed kommentaarid:

Aleksei Danilitšev: „Eestlane võib rääkida ükskõik mida… Isegi olla rassist, see on juba normiks eesti massiteabevahendite jaoks.“

Konstantin Artjomenko: „Kes Hõbemägi selline üldse on ja keda, bljaad, huvitab tema seisukoht?“

Andrei Eidel: „Hõbemägi on homoseksualist Nõmmelt?“

Seal on veel juttu vihatud inimese DNA-s sisalduvate nugiliste, askariidide ja teiste paelusside aminohappetest, parasiitidest ühiskonna kehal, ja seda raibet hakkab teadus tuvastama testide abil.