Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kremli palgalised natsišovinistid närivad kestvalt siinsete venelaste hinge

19.11.2021

Pildil: Vene rahvusühtsus

Nagu ütlevad venelased, mida sügavamale metsa, seda rohkem hagu. Nii on ka „eesti“ estofoobseima portaaliga Sputnik-meedia: meie riigi rahvusdomeeni alt oma agressiivset estofoobset propagandat levitav vene eriteenistuste käepikendus läheb iga päevaga aina jultunumaks, rünnates kõike ja kõiki, mis ja kes vähegi meenutab nendele tegelastele seda, et tegemist on sõltumatu Eesti Vabariigiga.

Eesti Vabariik kui Kartaago

Materdatakse praktiliselt kõike, mis on seotud meie omariikluse, keele, kultuuri, ajaloo, saavutuste, poliitika, majanduse, kaitsejõudude, liitlaste, rahvussuhetega jne. Kaitstud pole keegi – isegi mitte Jüri Ratas ega Alar Karis. Seal ilmub kõik, mida Venemaa välisministeeriumi eriesindajale Maria Zahharovile sülg suhu toob, ja sülg äsja tõi talle suhu järjekordse paskvilli Eesti väidetavast natsilembusest. Sellist sõnalist saasta meie aadressil ei kohta naljalt isegi Venemaa enda ametlikes väljaannetes. Aga loomulikult väljendatakse erilist vaenu EKRE vastu, mis meie enda pseudoliberaalide kinnitusel olevat kremlimeelne.

Mart Helme tee metsavendlusest pioneeriasse

Täna väljutati sellest putinismi erivoolu sfinkterist suur materdamislugu Mart Helmest koos tema pildiga Lihula monumendi taustal. Eesti poliitikule heidetakse ette ikka väga kontrastseid asju. Siin vaid üks tsitaat: „Muide, hitlerlastest okupantide käsilase poja kohta tegi Mart Helme nõukogude võimu ajal suhteliselt head karjääri: ta ei läinud põranda alla ega tihedatesse metsadesse, vaid temast sai lasteajakirja Pioneer toimetaja, mida andis välja Eesti kommunistliku partei keskkomitee.“

Autor ei tea isegi seda, kui vana on Mart Helme, kellest ta nii pikalt kirjutab: kui inimene on sündinud 1949. aasta lõpus, et saaks ta ka parima tahtmise juures minna metsa 1945. aastal, ehk peaaegu 5 aastat enne oma sündi. Ka 1955 aastal oli Mart Helme vaid 6-aastane. Imeline loogika: kui keegi oli saksa, aga mitte nõukogude okupantide „käsilane“, on see nende tegelaste jaoks sama kriminaalne, nagu ka see, kui inimene oli nõukogude lasteajakirja Pioneer toimetaja. Samas ei morjenda „sputnikuid“ asjaolu, et mitu kaastöötajat on tulnud Sputnikusse pärast aastaid töötamist ERR-is, nii et tegemist on EV riigimeedias küpsenud kaadritega.

„Eesti“ propagandist Betlemma tähte pilastava haakristiga

Kõige naljakam on aga see, et Mart Helmele heidab ette tema isa minevikku artikli autor, kes on väidetavasti fašist, ühtlasi lugematute Sputniku artiklite autor Allan Hantsom. Nagu täpsustab kirjanik ja ajakirjanik Mihhail Petrov, Hantsom on „kaks korda kohtu all olnud äärmiselt sassis rahvusliku staatusega „politoloog“, vene natsionalist (fašist)“ (ruspol.net 02.02.21).

Nagu kirjutas Molodjožj Estonii 17.01.02, Tallinna linnakohus arutas rahvusvaenu õhutamist Eestis, süüpingis olid Vene rahvusühtsuse (Русское национальное единство) siinse regionaalse organisatsiooni liikmed Allan Hantsom, Sergei Seleznjov ja Sergei Vasetškin. „Kõik kolm said süüdistused rahvusvaenu õhutamises. Kriminaalasja algatas Kaitsepolitsei pärast seda, kui selgus, et süüalused andsid välja Eesti territooriumil natsionalistliku kallakuga ajalehte „Kolovrat“. Peale selle kuuluvad kõik kolm samanimelise klubi nõukogusse, mis on Venemaa organisatsiooni Vene rahvusühtsus rakuke koos oma põhikirja ja printsiipidega. Nagu tuvastas KaPo, kohtualused on oma väljaandes suhtunud eestlastesse äärmiselt negatiivselt, iseloomustades neid kui inimesi, kes on vägivaldsed, petturid, reeturid, ja süüdistades neid venelaste vihkamises. Avaldatud lugude analüüs, mida teostasid Tartu Ülikooli vene ja slaavi filoloogia osakonna spetsialistid, tuvastas, et „Kolovrati“ lehekülgedel kasutati korduvalt juutide ja eestlaste aadressil solvavaid väljendeid ja epiteete, ka oli seal üleskutseid vägivallale ja diskrimineerimisele. Tšetšeene nimetati ajalehes eranditult bandiitideks ja barbariteks“.

Mida sügavamale metsa, seda paksemad on partisanid

Ajaleht „Kolovrat“ ilmus Eestis kolmel korral ja selle mitmetuhandelist tiraaži levitati peamiselt Narvas ja Tallinnas. Vene rahvusühtsus on Venemaa ultrašovinistlik ja natsionalistlik sõjaväestatud organisatsioon, mida rajasid 16. oktoobril 1990 Pamjati endised aktivistid eesotsas Aleksandr Barkašoviga. Vene rahvusühtsuse embleemiks on Betlemma tähega ühendatud haakrist.

Vaatamata sellele, et eesti riigil on ammu selge, kellega tegemist, tegeleb see seltskond endiselt eestivastase propagandaga Eesti enda territooriumil, ja mida edasi, seda jultunumalt.

Nii et mida sügavamale metsa, seda paksemad on putinistid.

Ivan Makarov