Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

KK, go home!

13.09.2021

Täna algas Riigikogu uus istungjärk ja rahvaasemike ees esines kõnega Kersti Kaljulaid. Tema esinemise ajaks lahkusid saalist EKRE fraktsiooni liikmed.

EKRE fraktsiooni esimees Henn Põlluaas selgitas lahkumist presidendi kõne ajal ühiselt kokku lepitud protestina. «Me otsustasime, et Eestil ei ole olnud sellist presidenti, kes niivõrd jäigalt on oma mandaati lõhkunud, ühiskonda lõhestanud ning seetõttu me otsustasime protestina tema kõnet mitte kuulata,» ütles endine Riigikogu esimees.

EKRE poliitikud käitusid elutargalt, sest saali jäänud poliitikud pidid kuulama Kersti Kaljulaidilt, et tänane riigikogu palk on paljudele võimekatele inimestele lihtsalt ebaatraktiivne.

Asi pole isegi mitte selles, et traditsiooniliselt tahumatu Kaljulaid vihjas teda ennast määranud rahvaasemikele, et nad pääsesid parlamenti ainult tänu sellele, et nendest targematele ja võimekatele ei sobinud riigikogulaste „niru“ palk.

Asi on selles, et see rahvale pähe määritud euroametnik ei taipagi, kui südametult ja jultunult kõlas see Eesti tööd rügavate tööinimeste ja haigekassa kindlustuseta pereemade jaoks, kes saavad sandikopikaid ja seega ei olegi võimekad. Aga ülemaailmne naiste ja laste kaitsja ei peagi sellest hoolima.

KK, go home!

Ivan Makarov