Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Keskmisest näpust imetud eliit

14.11.2021

Kui ma pidin täna jälle lugema Taavi Rõivase kohta midagi vägagi temateemalist ja retsidiivset, siis tuli meelde ka Taavi Libeda (nii käänas seda nime TTV legendaarses saates „Meedia keskpunkt“ varalahkunud kolleeg Mart Ummelas) probleem ning tekkis mõte, et sõna Taavi oleks nagu diagnoos. Siis aga tuli meelde Taavi Aas, kes on ju igati korralik ja moraalne inimene. Seega ei ole üldistamine antud juhul õigustatud.

Seda enam et Taavi Rõivase juhtum on ju eriline: tegemist on endise rahvaasemiku, reformierakonna esimehe, sotsiaalministri, EV peaministri ja Riigikogu aseesimehega. Seega on tegemist meie endise riigimehe, tipp-poliitiku ja maailmavaatelise majakaga. Kui mõni rahulik elanik, olgu ta Taavi või mitte Taavi, võib lubada endale üht koma teist riigi mainet määrimata ja inetut eeskuju massidele näitamata, siis Taavi Rõivas oli arvatud meie riigi eliidi hulka ja võiks ning peaks lugupidamisest rahva ja vabariigi vastu pidama kinni mingisugusestki käitumise „sanitaarmiinimumist“. Paistab, et „kahe külmkapi lugu“ Malaisias, mis päädis erruminekuga asespiikri kohalt, ei õpetanud mehele mitte kui midagi ja ta on jälle sattunud ahistamisskandaali.

Sariahistajale võib panna mõistuse pähe vaid solvatud naise isa, mehe, poissõbra või venna rusikas, teist võimalust siin pole. Ükskord juhtub see niikuinii.

Luisa Rõivas aga kordas sotsiaaldemokraadist endise ministri ja praeguse Riigikogu liikme Riina Sikkuti tegu, kes näitas parlamendis keskmist näppu. Kurb, et endise riigimehe kena ja musikaalne abikaasa võttis rõvetsemiseeskuju oma reformierakondlasest kleepuvate kätega mehelt ja äärmiselt halvasti kasvatatud sotsist sookaaslaselt. Loogiline oleks võtta nüüd ühine perekonnanimi Rõves.

Kahetsusväärne, et nõukogude ajal kõige intelligentsemaks peetud rahvas kasvatas endale pärast taasiseseisvumist sellise „eliidi“, mis ei kõlbaks eliidiks isegi naaberriigi Karupeki taigakülasse.

Ivan Makarov