Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kas tõesti pidasid kolm eestlastest ajakirjanikku Kuku eetris venelasi labasteks inimesteks?

02.10.2021

Kõlakas, et vene valijad pooldavad üsna tõsiselt EKREt, lisas õli ekrefoobia tulle. Loomulikult on igal Eesti ajakirjanikul õigus ja peavoolumeedia ajakirjanikul lausa kohustus vihata EKREt, mis saab põlistatud valmiva vihaseaduse vastuvõtmisega, kuid on ehk saabunud aeg lõpetada otsesed rahvuspõhised solvangud ja sealhulgas venekeelsete elanike alavääristamine.

Suur pealkiri, kus Ainar Ruussaar näitab „suurt hulka venekeelseid inimesi“ labaste tüüpidena, keda on võimalik köita vaid labase retoorikaga, on äärmiselt solvav.

Miks sellisel juhul ei ole venelaste masside poolt toetatud Jürgen Ligi, kes on üks Eesti ajaloo labasemaid poliitkoprolaalia esindajaid ja kelle leksikonis on ka vene roppu sõimu?

Kui aga võrrelda Postimehes avaldatud raadio Kuku saatepõhist originaallugu, millele viitab minuaeg.com, siis Postimehes küll ei ole ei niivõrd ksenofoobset pealkirja ega lõiku alapealkirjaga „Miks vene inimesed ei salli EKREt“, mille äärmiselt madalat maitset ja valesid ei tahaks siin tiražeerida.

Postimehes töötavad professionaalid, kes ei varusta lugusid kahe teineteist välistava pealkirjaga – „EKREl on õnnestunud saada palju venekeelseid toetajaid“ ja „Vene inimesed ei salli EKREt“.

Aga seekord võiks toimetus vabandada. Mitte venelaste ees, kes oma õnneks ei tea, mis on minuaeg.com, vaid eesti lugejate ees. Et õhutati vaenu, ja veel niivõrd nõmedal moel. Vabandagu ka Postimehe kolleegide ees lingvistilise näpuka eest pealekauba veel ka solvavaks muudetud pealkirjas.

Lohakas, väga lohakas töö.

Ivan Makarov