Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja Kallase valitsus toetas Talibani režiimi

29.09.2021

Eesti peaminister Kaja Kallas, vastates valitsuse infotunnis Helle-Moonika Helme küsimusele, mis puudutas välisministri optimistlikke avaldusi Afganistani ja Valgevene režiimi kohta ajal, kui taliibid raiuvad ligimeste jäsemeid ja poovad inimesi kraanade abil, ironiseeris korduvalt selle üle, et Monika Helme hakkas välispoliitikast huvituma. Kallas võrdles EKRE-t Talibaniga – et Taliban ei muutu, samamoodi nagu ei muutu ka EKRE Eestis.

Siin peaminister muidugi eksis, sest EKRE muutub Eesti valijate seas järjest populaarsemaks ja usaldusväärsemaks. Just läkski reformierakonna ette: Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstat Eesti küsitluse viimaste tulemuste põhjal toetab EKRE-t 24,6 protsenti, Reformierakonda 24,2 protsenti ja Keskerakonda 19,7 protsenti valimisõiguslikest kodanikest. Rahvuskonservatiivide toetus on viimase kolme nädala jooksul tõusnud 2,7 protsendipunkti võrra.

Loomulikult ajab selline asjade käik Kaja Kallast marru, seepärast lähebki ta infotunnis nii isiklikuks. Toomas-Hendrik Ilves võrdles eelmist EV valitsust Talibaniga, nüüd tegi sama EKRE-ga ka Kaja Kallas.

EKRE aseesimees Mart Helme märkis infotunnis, et äsja toetas Kallase valitsus kahtlase mainega Punase Risti vahendusel taliibe 50 000 euroga, ja erakonna esimees Martin Helme küsis reformierakondlase Margit Sutropi poolt EPL-is tehtud ettepaneku kohta muuta vaktsineerimata elanikud „mittetäisväärtuslikeks“ patsientideks, keda tuleks koroonasse nakatumise korral lükata meditsiinilise abi saamise järjekorra lõppu. Tegemist on ilmselgelt fašistliku ideega. Kaja Kallase närvilisest vastusest ei selgunud, kas liberaalfašistlik ideoloogia on nüüd reformierakonna maailmavaade.

Ivan Makarov