Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ja kui võeti Eestil jalgadest kinni ja kui löödi Eestiga Ukrainale pähe!

14.09.2021

Siis, kui proua Kersti Kaljulaidi viisaastaku lõpp hakkas juba paistma, tekkis võimalus pretendeerida uuele heale ametikohale kuupalgaga 19 000 eurot. Jutt käib OECD ehk niinimetatud maailma rikaste klubi peasekretäri ametikohast ja Kaljulaidi aitas selles ka peaminister Jüri Ratas, kes on rääkinud sel teemal mitme riigijuhiga, et saada nende toetus. Kuid plaan läks vett vedama ja oli selge, et ka Kadriorgu keegi peale sotside ja Eesti 200 Kaljulaidi veel viieks aastaks jätta ei taha. Kuid ka oma volituste lõpusirget võib oskuslikult kasutada oma tuleviku kindlustamiseks ja miks mitte ka omaenda mitte piisavalt truualamlikule rahvale käki keeramises.

See juhtuski Kiievis. Ega sõjast niigi masendatud ukrainlased ja uhke iseloomuga grusiinid Eestit hetkel eriti ei ümmarda. Kersti Kaljulaidi karm kriitika Ukraina aadressil oli nuga selga Venemaa poolt rünnatud rahvale ja Kremli võimudele ning propagandale niivõrd meele järgi, et enam ei imestakski, kui Kaljulaidile pakutaks vene poliitärilises süsteemis tööd sellise palgaga, et OECD peasekretäri töötasu oleks sellega võrreldes taskuraha. On ju olemas pretsedent, kui Saksamaa föderaalkantslerist Gerhard Fritz Kurt Schröderist sai Rosnefti direktorite nõukogu esimees ja ta saab ainuüksi sealt 600 000 eurot aastas. Schröder edendab juba pikemat aega Gazpromi ja üldse Venemaa majandushuve, teenides ka Putini välispoliitilisi eesmärke, ja Rosneft sattus Euroopa Liidu sanktsiooninimekirja just Ukraina konflikti pärast. Ja nüüd tuleb Kersti Kaljulaid Kiievisse ja süüdistab Venemaa vaenlasriigi ärimehi ebaaususes, soovitab eesti ettevõtjatele mitte investeerida Ukrainasse ning väidab, et Ukraina on Euroopa Liidust valgusaastate kaugusel!

Kusjuures hübriidsõda Ukraina vastu algas justnimelt hetkel, kui Ukraina valis enda jaoks Euroliidu tee. Nii et selliste avalduste tegemise jaoks oma tööotsa lõpus peab olema kas väga juhm või siis ülimalt ratsionaalne.

Aga täna oli putivisiooni kontserni kuuluva NTV keskses poliitsaates „Mesto vstretši“ palju juttu ka Eestist – Ukrainat tümitati ja mõnitati Kersti Kaljulaidi sõnu tsiteerides. See meenutab lugu, kuidas vene bõliinavägilane tatarlastega võitles: „Ja haaras Ilja Muromets tatarlasel jalgadest. Ja kui hakkas tatarlasega vehkima! Hakkas lööma tatarlasi tatarlasega. Ja panid tatarlased tema eest jooksu. Ja läbis ta kogu tatari väe. Ja jõudis Muromets avarale põllule. Ja viskas tatarlase minema.“

See oli vist nüüd suur au, et NTV-s haarati täna Eesti jalgadest ja kolgiti Eestiga läbi Ukraina, kes mõlemad on saatusekaaslased.

Järjekordne välispoliitiline kaotus ja mainekahju Eestile. „Kui on sellised sõbrad, siis pole vaenlasi vajagi“. Ja „tagasi“ tehakse mitte K.Kaljulaidile, vaid Eestile.

Ivan Makarov