Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Isamaa, Isamaa, miks sa pead nii tegema?

05.09.2021

Uutes Uudistes ilmus vastukaja EPLis ilmunud isegi delfinaariumi kohta erakordselt räpakale loole. „Lugedes Eesti Päevalehest Isamaa pikaajalise liikme Ott Kaldma raevukat, viha pritsivat, bolševistlikult räuskavat, valetavat, täielikult reaalsusest irduvat ja paranoilist paskvilli rahvuskonservatiivide suunal, tabas Riigikogu EKRE fraktsiooni esimeest Henn Põlluaasa mõte, et ehk peaks ta oma 2019. aastal ilmunud raamatule ”Sotsid – Interrinde teine tulemine”, kirjutama II osa ”Isamaa – bolševike teine tulemine”, kirjutavad Uued Uudised.

„Selle Isamaa ”poliitiku” somnabuulne sonimine on niivõrd haige ja jabur, et mingit sisulist vahet neil enam ei ole,“ kommenteeris Põlluaas. „Nii retoorika, stiil kui propagandavõtted on üks-ühele bolševikelt ja ka sotsidelt üle ja silmnähtavalt ka omaks võetud. Kurb on näha Isamaa sellist drastilist allakäiku, kuigi selgeid märke sellest on olnud ju pikalt. Isamaa rahvuskonservatiivsus on juba ammu säilinud vaid retoorikas, lõviosa nende tegudest on ka ilma nende äärmusvasakliberaalse “paremtiivatagi” sellega kahjuks risti vastupidised,“ kirjutab Henn Põlluaas.

Minul kui põlisel erakonnavälisel inimesel on kergem kommenteerida antud pretsedenti, kuid kõne all oleva loo tsiteerimine käiks mulle küll üle jõu. Minu vana intelligentse kompuutri klahvid kiiluksid lihtsalt kinni. Aga tahaks niipalju öelda, et tõenäoliselt tegi sellise kirjutise meediale pakkumise võimalikuks kaks asjaolu – Eesti rahvast alandanud presidendimääramises kaasosalemine ja Isamaa juhi Helir-Valdor Seederi raske haigus, mis tiivustas Seederile ja erakonna konservatiivsele tuumikule hiljuti kaotanud „parempoolseid“ vasakliberaale vasturünnakuks. Eesti vasakliberaalne ühisrinne on keskendunud konservatiivsuse kui sellise elimineerimisele Eestis. Loogilisem moodus on samastada konservatiivsus üheainsa poliitilise jõuga ja EKREt masseeritult pommitades lasta eestimeelsus, traditsioonid, eesti kultuur, keel ja põhiseadus põhja. Selleks oligi vaja kõigepealt lõhestada teine konservatiivne jõud ehk Isamaa ja mängida ka nemad EKRE vastu välja. Siis saaks rahvuskonservatiive marginaliseerida ja panna Isamaa nimi sümboliseerima seda, mis isamaad lõhestab, rüvetab ja rahvusriiki lõpuks ka hävitab.

Rääkides Isamaast, mille olukord pole praegu nii mõneski mõttes kadestamisväärne, et tohiks kunagi unustada seda, et alles ju oli see EKRE liitlane koalitsioonis ja et seal on ka selliseid inimesi, nagu Riina Solman, Urmas Reinsalu ja mõned teised Eestit armastavad ja Eestile ka palju head teinud aatelised inimesed, kes on juba pikemat aega üritanud päästa oma erakonda libisemast vikerkaarevärvilisse sotsliberaalsesse mülkasse. Veel üht prokuröri Isamaa üle küll ei ela. See laev võibki uppuda, aga ülalmainitud inimesed ei ole rotid, et sealt pageda.

Eestlasi on ebapiisavalt palju selleks, et neid lõputult lõhestada.

Ivan Makarov