Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Grusiinid võtsid Taavi Rõivast võõrustades tarvitusele kõikehõlmavad turvameetmed

03.11.2021

Uued Uudised kirjutavad: „kaitseministeeriumi teatel tegi kaitseminister Kalle Laanet (Reformierakond) kahepäevase visiidi Gruusiasse, kus kohtus Gruusia kaitseministri Juansher Burchuladzega, peaministri Irakli Garibashviliga, Rahvuskaardi ülema brigaadikindral Roman Jokhadzega, NATO-Gruusia ühise koolitus- ja hindamiskeskuse ülema kolonelleitnant David Gagua’ga ning külastas Lõuna-Osseetia Odzisi administratiivjoont.

Ministeeriumi poolt avaldatud piltidel on näha ka tähtsatest kohtumistest osa võtmas endist peaministrit Taavi Rõivast, kes siirdus aasta eest poliitikast eraettevõtlusesse Väino Kaldoja ettevõttesse, mis tegeleb isesõitvate autode arendamisega. Laanet on kokku kutsunud ka riigikaitse osas nõuandva koja, mille esimeheks määras just Rõivase. Huvitav, milline on tema pädevus sel alal?“

Küsimus on äärmiselt naiivne. Taavi Rõivase kompetents on kahtlemata tehnilist laadi ja hõlmab ka külmkappide kõrgtehnoloogiaid. Et mitte juhtida niivõrd hinnalise militaareksperdi tähelepanu kõrvalistele asjadele, võtsid võõrustajad meetmed tarvitusele: nagu pildilt näha, ei ole kohtumisruumis kahte seal enne seisnud külmkappi (tagaplaanil on nišš, mille ühe nurgas seisis üks külmik, ja teises – teine). Need viidi ruumist välja vahetult enne kohtumist. Paremal näeme rõivastesse kindlalt ärapakitud maskiga naist, keda turvavad reporteriteks maskeeritud eriüksuslased ja kes seisab gruusia etiketile vastavalt alati keskel, et ulatada külalistele kas veiniga karikaid parempoolsest või siis satsiviga molli vasakpoolsest külmikust. Sellest silmnähtavalt ärritunud eestlased väänavad raevunult pudelite kaelu, nagu oleks nendel jube joogijanu, samas kui Burchuladze, Garibashvili, Jokhadze ja Gagua ei näita higistamisjälgegi. Huumorimeelne grusiin vaatab lõbusalt pealt, kui iseäralikult hoiab pudelit oma hellas higises peos härra Laanet.

Ükski külmkapp ega naine Laaneti-Rõivase visiidi ajal loodetavasti kannatada ei saanud. Ja täname jumalat selle eest, et Rõivas ei hakanud Odzizi piiril sonima Kalju Kaljulaidi kombel hoopis teiste maailmapaikade miiniväljadest ja seal jooksvatest lastest.

Ivan Makarov