Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eestit mustav ja okupatsiooni ülistav Sputnik võitis eesti riiki

28.10.2021

Eestit eesti enda pinnal päevast päeva laimava ja neonatsismis süüdistava, meie ajalugu moonutava sputnik-meedia peremehed said EV Riigikohtus Politsei- ja Piirivalveameti suhtes õiguse ja asi läheb uuesti läbivaatamisele.

Olukorra iroonia seisneb selles, et Eesti vastu järjepidevalt infoagressiooni teostav Kremli propagandaüksus sai jagu Eesti Vabariigi piire kaitsma seatud ametist. Venemaal on mõeldamatu, et keegi seaks kahtluse alla riigi tegutsemise ametliku versiooni Teise maailmasõja ajal, sest nii väljaanne kui üksikisik saavad kohe süüdistuse ekstremismis ja natsismi rehabiliteerimises, rääkimata läbiotsimistest, arreteerimistest, välisagendiks tunnistamisest. Meil aga tegutseb mitu Venemaa propagandajõuku meie riigi .ee domeeni katte all. Ülistatakse nõukogude okupatsiooni, süüdistatakse eestlasi ja eesti ühiskonnategelasi natsismis, rünnatakse sõjas langenud mälestust austanud poliitikuid, laimatakse meie langenuid, samamoodi mustatakse teisi Balti riike ja lääne maailma tervikuna. Vahendatakse eestimaalastele kogu eestivastast soppa, mida toodetakse Venemaa välisministeeriumis, Maria Zahharova ülesköetud ajus, Djukovi tüüpi „politoloogide“ ultrašovinistlikus vihakõnekeskuses ja vene eriteenistustes.

Kusjuures Sputnik esindab ametlikult Eestit rahvusvahelistel „vene maailma“ toetavatel „rahvusvahelistel foorumitel“.  28. oktoobril toimuski Kaliningradis kümnes rahvusvaheline konverents „Venemaa ja Euroopa: kaasaegse rahvusvahelise ajakirjanduse aktuaalsed probleemid“, kuhu kogunesid „erinevate riikide massiteabevahendite töötajad, Venemaa välisministeeriumi esindajad, eksperdid, poliitikud ja ühiskonnategelased. Eestit esindab foorumil infoportaali Sputnik-meedia šeff-toimetaja Jelena Tšerõševa. Ta võtab osa ümarlauast „Vastuseis natsionalistlike Venemaa-vastaste tegevuste teravnemisele SRÜ-s ja endistes liiduvabariikides“.

Ajal, kui Eestis on korraldatud tõeline ajujaht eestimeelsusele ja isiklikult Tõnis Mäele, tunnevad kõige paadunumad estofoobid ja ideoloogilised intervendid ennast Eestis väga hubaselt. Varsti juba nagu röövvallutajad Krimmis.

Kas juba imelik ei hakka?

Ivan Makarov