Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eestil on au olla esindatud…

21.11.2021

Moskva hotellis „Hotel National“ toimub 23-24. novembril vene riigi poolt toetatud rahvusvaheline foorum „Massimeedia ja digitaalsed tehnoloogiad informatsioonilise ja ajaloolise falsifitseerimise väljakutsete ees“.

Nagu teatab sputnik-meedia.ee, arutavad „paljude maade juhtivad meedia-, poliitika-, diplomaatia- ja digitaaltehnoloogia eksperdid“ kahe päeva jooksul desinformatsiooni ja falsifitseerimiste mõju kaasaegsele info- ja ajalookeskkonnale.

„Foorumist osavõtjate tähelepanu pööratakse ka Balti riikidele, kus katsed võltsida ajalugu kestavad riiklikul tasemel kõik 30 aastat alates nende iseseisvuse taastamise hetkest. Näiteks tõlgendatakse nende riikide vabatahtlikku astumist NSVL koosseisu 1940. aastal ja nende vabastamist natsistide käest 1944. aastal kui „okupatsiooni“, samas kui hitlerlastest okupantide kohalikke käsilasi näidatakse „vabadusvõitlejatena“. Ettekandega sellest, kuidas natsionaal-revanšistid Pribaltikas moonutavad ajalugu ja mäluruumi, esineb ajakirja „Журнал российских и восточноевропейских исторических исследований“ peatoimetaja Vladimir Simindei. Ajaloo falsifitseerimist Eesti võimude poolt kirjeldab eesti portaali Sputnik Meedia rajaja ja šeff-toimetaja Jelena Tšerõševa, kelle inforesurssi survestavad viimasel ajal selle vabariigi riiklikud ja rahandusega seotud struktuurid.“

Ei tea, kuidas küll „vabatahtlikult sisse astunud ja vabastatud“ eesti riik „survestab“ seda võõrriigi propaganda nakkuskollet omaenda kehal, aga eestivastane propaganda seal iga päevaga aina ägeneb.

Ivan Makarov