Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti muld ja tühjad südamed

25.10.2021

Viimaste päevade sündmused, kui Tõnis Mäele on välja kuulutatud sallivuslik vasakliberaalne ajujaht, ei olnud tegelikult mingi ootamatus. Meil on inimesi tagakiusatud ennegi: Eino Baskin jäi oma teatrist ilma, Aivar Mäe pidi lahkuma Estoniast, eluajalgi mustatud Jaak Joala löödi postuumselt kasti jne jms. Aga sellist asja veel ei olnud, et rahva laulik kuulutatakse, nagu Stalini ajal, rahvavaenlaseks ja kutsutakse üles teda „tühistama“.

Eeldan, et Delfi+ eeskujuks olid seekord taliibid, kes mõrvasid hiljuti rahvalauliku Favad Andarabi – ta lohistati kodust välja ja elajalikult hukati. Sest Andarabi laulis: „Meie kaunis org, meie esiisade maa, ei allu Talibani julmusele“.

Iga rahvas on ära teeninud oma kelomehed, nõustudes neid toitma. Kusjuures Tõnis Mäe poriga loopimine ja ründamine polegi midagi erakordset, sest täpselt sedasama teevad vasakliberaalid ja nende taskumeedia eesti rahvaga juba aastaid, ja Tõnis on üks sellest miljonist, nii et kõik on loogiline.

Mul on vaid üks küsimus: miks vaikivad Tõnise sama kuulsad kolleegid, tema põlised võitluskaaslased laval? Miks nemad ei võta sõna? Miks ei näe me peavoolumeedias nende ühispöördumist: jätke Tõnis Mägi rahule?

Jansa, Sinus endas on tartlase hing ja Sa kunagi rääkisid mulle, et oled väga vihane ühe samuti Tartust pärit laulja peale, kes julges Tõnist maha teha ja lubas ta eestlaste jaoks enda vastu välja vahetada. Miks ei tõsta Sa sõna oma kolleegi laimamise vastu praegu? Kas Sa kardad kaotada seda piskut, mis on Sulle jäetud ERR-is, ja et Justamenti enam ei mängita?

Ott Lepland, Te esitasite EV välisministeeriumis hingestatult Tõnise ballaade siis, kui Eestist hoolivatele inimestele jagati teeneteriste. On Teile tema lauludest midagi ka külge jäänud?

Ivo Linna, kas Te ei tahaks toetada oma head lavapartnerit, „kolme tenori“ Tõnist? Või „tühjadele südametele“ laulmine kustutas sära silmades?

Anne Veski, kas Teie ei leiaks aega Maximas poodlemise kõrvalt, et toetada eesti poissi, kes rajas koos Jaaguga Teile tee Venemaa suurtele lavadele?

Laulupidude juhid, kus esines Tõnis Mägi ja lauldi tema ballaade, millal olite te siirad – siis või praegu, vaadates vaikselt kõrvalt, kuidas rünnatakse eesti laulikut?

Saan suurepäraselt aru, et ka teid kõiki võib hetkega välja lülitada, nagu tehti Silvia Ilvesega eesti hümni mängimise eest – tühistati kontserttuur ja jäeti orkestrikohast ilma. Meie muusika- ja reklaamiturg on ahtake, meil ollakse staar vaid siis, kui totalitaarne meediasüsteem seda lubab, meil võib artiste blokeerida sama lihtsalt, nagu ükskõik kelle Facebooki kontot.

Aga häbi on sellegipoolest.

Ivan Makarov