Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Эдгар Сависаар: многие центристы будут голосовать за EKRE

11.10.2021

Эдгар Сависаар: а ты уже проголосовал за EKRE?

Эдгар Сависаар дал большое интервью российскому агентству Спутник-меедиа. Несколько выдержек из него, без комментариев.

 «Центристам уже не доверяют. Причина проста – они забыли многие свои обещания, которые важны для людей… Было ликвидировано Таллинское телевидение – единственное независимое телевидение в Эстонии. Мне кажется, что лучшие дни центристов уже позади. Союз с национал-консерваторами оказал положительное влияние на Центристскую партию. Я знаю и сейчас многих центристов, которые собираются голосовать за EKRE (некоторые, надеюсь, все же будут голосовать и за Vaba Eesti). Жаль, что их союз с EKRE распался. Видимо, сейчас жители Эстонии национал-консерваторам доверяют больше, чем Центристской партии… Несмотря на развал коалиционного соглашения между центристами и EKRE, я сам и сейчас сотрудничаю с национал-консерваторами. К примеру, в Таллинском горсобрании их депутаты сидят рядом со мной…Властям Эстонии надо исходить из интересов собственного народа и защищать свою точку зрения. Политика больших государств время от времени меняется, а нам необходимо оставаться при своих интересах.»

Edgar Savisaar: paljud keskerakondlased hääletavad EKRE poolt

Mõned tsitaadid Edgar Savisaare suurest intervjuust eesti domeeni all töötavale Venemaa agentuurile Sputnik-meedia. Kommentaarideta.

„Keskerakondlasi enam ei usaldata. Põhjus on lihtne – nad on unustanud paljud oma inimeste jaoks tähtsad lubadused… Oli likvideeritud Tallinna Televisioon – ainus sõltumatu televisioon Eestis. Mulle tundub, et keskerakondlaste paremad päevad on möödas. Liit rahvuskonservatiividega on avaldanud keskerakonnale positiivset mõju. Ma tunnen ka täna paljusid keskerakondlasi, kes kavatsevad hääletada EKRE poolt (mõned, ma loodan, hääletavad ikka ka Vaba Eesti poolt). Kahju, et keskerakonna liit EKREga lagunes. Ilmselt usaldavad Eesti elanikud rahvuskonservatiive rohkem, kui keskerakonda… Vaatamata keskerakonna ja EKRE koalitsiooni lagunemisele mina teen praegugi koostööd rahvuskonservatiividega. Näiteks istuvad nende saadikud Tallinna volikogus minu kõrval… Eesti võimudel on vaja lähtuda omaenda rahva huvidest ja kaitsta oma seisukohta. Suurte riikide poliitika aegajalt muutub, meie aga peame jääma oma huvide juurde.“