Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

«Читатели RusDelfi хотели бы видеть президентом Эстонии Михаила Кылварта»

26.08.2021

В опубликованной 25 августа статье с таким заголовком сообщается, что подавляющее большинство опрошенных читателей (56,1%) проголосовало за Кылварта. В отчёте о проведённом опросе портал с удовольствием отмечает, что с самого начала комментаторы несколько раз предлагали в президенты Эстонии Владимира Путина и Александра Лукашенко. И приводит в заключение несколько очень похвальных комментариев в адрес Михаила Кылварта.

Заглянув же в форум этой статьи, можно заметить, что примерно каждый второй или третий комментарий из двух сотен оставленных там является грубым оскорблением нынешнего мэра Таллинна – очень много расистских выпадов, таких как «п….глаз», и постов, в которых рассказывается, как Кылварт в девяностые якобы бил стариков на рынке, ограбил чью-то родную бабушку и бил девушек на улицах дубинками и ногой в лицо, отнимая телефоны, был мафиозником и т.д.

На свете наверняка есть и более отвратительные клоаки, чем форум рус.дельфи, и ещё более нечистоплотные люди, чем его комментаторы и модераторы. То, что издание публикует лицо улыбающегося мэра и пишет о любви к нему читателей, а в форуме к той же самой статье тут же позволяет его грязно оскорблять, говорит об интеллектуальном уровне и порядочности редакции в целом.

Насколько достоверны результаты проводимых ею «опросов» с участием таких вот «комментаторов» и троллей, каждый может судить сам.

Захотите лично ознакомиться с тем форумом – не запачкайтесь.

Kokkuvõte: rus.delfi avaldas „küsitluse“ tulemused, mille kohaselt 56,1% lugejatest tahaks presidendiks Mihhail Kõlvartit. Portaal mõnuga kirjutab, et lugejad hakkasid kohe pakkuma Eesti presidendiks Putinit ja Lukašenkat, trükkides ära ka mõned Kõlvartit kiitvad kommentaarid.

Kui aga vaadata antud artikli foorumisse, siis võib tähele panna, et umbes iga teine või siis kolmas kommentaar avaldatud kahesajast on Tallinna linnapead solvav – need on rassistlikud solvangud (näiteks regulaarselt figureerib ropp väljend „pu..isilm), mitu kommentaatorit väidavad, et Kõlvart oli maffia liige ja peksis turgudel nende vanaemasid ja vanaisasid nuia ja jalgadega, pakkudes katust, röövides telefone jne.

Ilmas on palju koledust, ja kindlasti leiab ka hullemaid kloaake, kui rus.delfi foorum, ning eetiliselt räpakamaid inimesi, kui selle foorumi kommentaatorid ja modereerijad. See, et väljaanne avaldab linnapea naeratava näo ja kirjutab sellest, kuidas lugejad teda armastavad, lubades sama artikli foorumis teda räpaselt solvata ja alandada, mis on ikka täiega alatu, räägib toimetuse vaimsest tasemest ja ka sellest, millised silmakirjatsejad seda protsessi juhivad.

Kuivõrd tõsiseltvõetavad aga on sellised „küsitlused“, kus osalevad rõvetsejad, rassistid, naljamehed ja trollid, igaüks võib ise otsustada.

Kui tahate ise tutvuda tolle foorumi sisuga, üritage ennast mitte ära määrida. Nagu ka enamuse artiklite kommentaariumide puhul rus.delfis.