Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Март Хелме правительству: мы ещё в октябре предложили меры против подорожания электричества, вы же посылаете людей побираться!

08.12.2021

На сегодняшнем инфочасе правительства министр экономики и инфраструктуры Таави Аас отвечал на вопросы о ценах на электроэнергию, депутат Рийгикогу от EKRE Март Хелме заявил министру следующее:

«Совет уполномоченных нашей партии ещё в октябре принял предложения по подготовке к наступающей зиме, и уже тогда мы предупреждали, что цены на электроэнергию начнут бить все рекорды, и дали рекомендации по предотвращению подорожания. Мы представили длинный список конкретных мер, начиная с ухода с биржи и заканчивая снижением некоторых налогов и платежей, вплоть до их упразднения. Так что Эстонская Консервативная Народная Партия давно обратилась к правительству с конкретными предложениями. Ни одно из них правительством учтено не было.

Ваши ответы на вопросы, господин министр, сводятся к тому, чтобы все потребители в мороз сняли шапки и пошли клянчить и побираться у дверей учреждений. Я считаю, что это – не самый конструктивный подход, и правительству пора, наконец, начать шевелить мозгами – как сбить цены на электричество в холодную зиму.»

Mart Helme Taavi Aasale: esitasime juba oktoobris meetmed elektrihinna tõusu vastu, teie aga saadate inimesed kerjama

Kolmapäevases valitsuse infotunnis vastas majandus- ja taristuminister Taavi Aas küsimustele elektrihinna kohta, mida EKRE saadik Mart Helme kommenteeris alljärgnevalt.

“Meie erakonna volikogu võttis juba oktoobrikuus võttis vastu omapoolsed seisukohad ja ettepanekud eelseisvaks talveks valmistumisel, ja juba siis me nägime, et elektrienergia hinnad hakkavad tõusma rekordilistesse kõrgustesse, ja me pakkusime, kuidas neid alla tuua. Me esitasime terve pika nimekirja nendest võimalikest meetmetest, alates börsist lahkumisest ja lõpetades teatud maksude ja tasude alandamise või likvideerimisega. Nii et need ettepanekud on valitsusele tegelikult tehtud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna poolt juba terve hulk aega tagasi. Mida valitsus ei ole teinud, on see, et ta pole mitte ühtegi nendest ettepanekutest arvesse võtnud.

Aga teie vastused muidugi kõnelevad seda, et teie ettepanek on, et kõik tarbijad võtaksid külma ilmaga mütsi peast ära ja läheksid ametiasutuste ukse taha kerjama. Ma arvan, et see ei ole kõige konstruktiivsem lähenemine ja valitsusel on ikkagi vaja ajusid liigutama hakata, et elektri hind külmal talveajal alla tuua.”