Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Мартин Хелме: печально, что Кая Каллас идёт утром на работу только для того, чтобы «сделать» кого-то

07.11.2021

В субботнем интервью репортёр ERR напомнил Мартину Хелме слова премьер-министра Каи Каллас о том, что она не может подать в отставку, так как тогда во власть вернутся Мартин Хелме и EKRE. Об отношении журналиста свидетельствует его вопрос Мартину Хелме: «Ну что, вы читали слова Каллас с победным чувством?» Ответ главы Эстонской Консервативной Народной Партии был таким:

«Нет, никакой победности – напротив, было немного грустно. Ведь что побуждает нынешнюю главу правительства идти по утрам на работу? Не желание сделать что-то хорошее для людей, а желание «сделать» кого-то. Я не знаю, долго ли она с таким отношением выдержит на этом посту. Конечно же, такое отношение не пристало государственному деятелю.»

Мартин Хелме отметил, что кабинет министров занимается сейчас имитацией деятельности, желая показать, что что-то делает, но при этом не принимает никаких серьёзных решений. Вопреки всякой логике в условиях жёстких ограничений, когда полиция задерживает в торговых центрах женщин с детскими колясками, был разрешён кинофестиваль PÖFF.

Мартин Хелме раскритиковал главу полиции Эльмара Вахера и министра внутренних дел Кристьяна Яани, чьи подчинённые применяют толитаристские методы. «У нас нет гражданского контроля за полицией. Посмотрите, каким самоуправством занимается Вахер, как полиция злоупотребляет властью! У нас выволакивают из торговых центров посетителей, у которых неправильно надета маска. Полиция должна помогать людям, а не запугивать их.»

По словам председателя EKRE, Эстонию довело до кризиса политическое руководство центристов и реформистов, причём это уже вторая чрезвычайная ситуация за последние 10 месяцев. «Они просто не справляются и заявляют, что коней на переправе не меняют и нельзя критиковать руководство в разгар кризиса. Значит, будет ещё хуже,» – отметил Мартин Хелме.

Martin Helme: on kurb, kui Kaja Kallas läheb hommikuti tööle vaid selleks, et kellelegi ära teha

EKRE esimehe Martin Helme laupäevases intervjuus ERR-ile tuletas reporter talle meelde Kaja Kallase sõnu, et ta ei saa tagasi astuda, sest siis tulevad Martin Helme ja EKRE võimule tagasi.
Ajakirjaniku enda mõttemaailmast annab tunnistust küsimus “Oli võidukas tunne säärast vastust lugedes?”, Martin Helme vastus aga oli tähelepanuväärne:

“Ei ole võidukas tunne, natuke kurb oli hoopis. Mis siis on see, mis ajab praegust peaministrit hommikul tööle? Mitte soov midagi ära teha, vaid soov kellelegi ära teha. Ma ei tea, kui kaua ta selles ametis niimoodi vastu peab ja loomulikult ei ole see riigimehelik suhtumine.”

Martin Helme lisas, et valitsusele ei ole mõtet praegu appi minna, sest kabinet tegeleb asendustegevustega, näitamaks, et midagi ikka tehakse, olulised otsused aga jäävad tegemata. Erilisi kriitika osaliseks sai PÖFF-i lubamine, mis käib piirangute tingimustes vastu igasugusele loogikale.

Martin Helme kritiseeris ka politseijuht Elmar Vaherit ja siseminister Kristian Jaanit, kelle alluvad tegutsevad totalitaristlike meetoditega. “Meil puudub politsei üle tsiviikontroll, vaadake, millist vaba voli lubab endale politsejuht Elmar Vaher ja kuidas politseinikud võimu kuritarvitavad! Meil lohistatakse politseinike poolt kaubanduskeskusest minema inimesi, kellel on mask valesti näo peal. Meil pole enam normaalseid kombeid, mis meid on alati saatnud, kui teadsime, et politseinikud peavad inimesi abistama, mitte hirmutama. See on kõik maha mängitud.”

EKRE esimehe sõnul on Eesti kriisi sattunud poliitilise juhtimise tõttu ja seda on vedanud Keskerakond ja Reformierakond, kusjuures selline olukord on juba teist korda 10 kuu jooksul. “Lihtsalt ei saada hakkama ja praegu üritakse apelleerida sellele, et ei ole sobilik keset kriisi juhtimist kritiseerida või juhte välja vahetada. Järelikult saab ju ainult hullemaks minna,” ütles ta.