Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Мартин Хелме: «Нам не нужно запасаться палатками и переводчиками, нам надо отражать нападения на границе»

17.11.2021

Председатель Эстонской Консервативной Народной Партии Мартин Хелме в сегодняшнем видеообращении говорит в свете возрастающей миграционной угрозы и организованной Белоруссией гибридной войны о том, что поскольку кризис уже практически у нас на задворках и напряжённость растёт, мы должны быть готовы быстро и решительно реагировать, так как эта опасность реальна и угроза велика.

«Это – долгосрочное давление, и рано или поздно проблема встанет и перед нами, но мы не готовы с ней справиться. Эстония не готова. Пограничную охрану у нас распустили ещё в 2009 году, граница между Эстонией и Россией обустроена лишь частично, а граница с Латвией вообще никак не охраняется,» – сказал Мартин Хелме, добавив, что есть проблемы и с границей на Чудском озере и озере Ляммиярв (Тёплом).

Исходя из этого, правление EKRE вчера обратилось к председателям всех фракций Рийгикогу с конкретными предложениями по подготовке к кризису.

Martin Helme: “Meil pole vaja varuda telke ja tõlke, meil on vaja tõrjuda rünnakud piiril”

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme räägib praeguse tõusva migratsiooniohu ja Valgevene poolt korraldatava hübriidsõja valguses, et kuna kriis on peaaegu meie tagahoovis ja surve kasvab, siis peame kiirelt ja otsustavalt valmis olema, sest see oht on reaalne ja teema meile väga oluline.

„See on väga pikaajaline pressing ja varem või hiljem jõuab ka siia, kuid me pole valmis sellega toime tulema. Eesti ei ole valmis. Piirivalve saadeti laiali 2009. aastal, Eesti-Venemaa piir on osaliselt välja ehitamata ja Läti piiri üldse ei valvata,“ rääkis Helme, lisades, et omakorda on probleem piiriga Peipsi ja Lämmijärvel.

Sellest lähtuvalt saatis EKRE eile erakonna juhatuse poolt Riigikogu fraktsioonide esimehele ettepanekud, kuidas kriisiks valmis olla.