Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Бойтесь данайцев, осетинский пирог приносящих!

12.10.2021

Живущая в Северной Осетии стендап-комик Ариана Лолаева уже дважды извинилась за шутку об осетинском пироге, которой уже больше года.

Шутка прозвучала на шоу Roast Battle -2020 и в ней партнёр Арианы – Александр Ни – говорит, что у Лолаевой «между ног осетинский пирог». Как оказалось, данное блюдо сакрально важно для осетин – с ним связан обряд «три пирога», которые символизируют Бога, солнце и землю.

Комики в тот же день публично извинились, сославшись на то, что не знали о святости этой еды. Но теперь старый скандал вновь разогрели и сегодня Ариана Лолаева опубликовала видео с новыми извинениями. Она плачет и объясняет, что с ней «серьезно поговорили», после чего она «осознала весь масштаб трагедии и уровень колоссального урона», который был нанесён всем, кто видел видео. Девушка уже лишилась работы и от неё «отвернулись многие люди», она просит прощения и не хочет быть «врагом своего народа». Похоже, что она хочет жить.

Недаром умудрённая жизнью и Милоновым Мадонна, решив спеть про пирог, уточнила на всякий случай, что он – американский: «American pie». Такое же уточнённое название американская секс-комедия 1999 года.

Так что кусайте в Lido свой люля-кебаб молча. А то и вас могут понять неправильно. И кулебяку вообще лучше есть дома. А то мало ли что…

Osseetia pirukas ei ole teile mulgikapsad

Venemaal on asjad minemas aina rangemaks. Põhja-Osseetia stand-up koomik Ariana Lolajeva pidi juba kaks korda vabandama osseetia piruka üle nalja heitmise eest. Nalja visati üritusel Roast Battle 2020 koos kolleegiga, kel nimeks Aleksandr Ni, kes ütles lavalt, et „Lolajeva jalge vahel on osseetia pirukas“. Varsti selgus, et antud söök on sakraalne ja sellega on seotud mingi rituaal „kolm pirukat“, kus need palad sümboliseerivad Jumalat, päikest ja maad. Koomikud vabandasid avalikult samal päeval, viidates sellele, et nemad ei teadnud piruka sakraalsusest midagi. Kuid vana skandaal soojendati mõni päev tagasi uuesti üles ja täna avaldas Ariana Lolajeva uue video, kus ta palub andeks, nutab ja teatab, et temaga „on tõsiselt räägitud“ ja ta sai aru „kolossaalsest tragöödiast ja üüratust kahjust“, mis sai osaks kõigile, kes tema esinemist nägid. Tütarlaps juba kaotas töö ja temast „ütlesid lahti paljud inimesed“, ta palub andeks ja ei taha olla „oma rahva vaenlane“. Inimene ilmselgelt tahab ellu jääda.

Nüüd võib aru saada, miks elukogenud Madonna, kui otsustas laulda pirukast, täpsustas igaks juhuks, et tegemist on justnimelt ameerika, aga mitte näiteks osseetia pirukaga: „American pie“. Poliitkorrektne oli ka samanimelise 1999. aasta USA seksikomöödia pealkiri.

Nii et kui sööte Lidos ljulja-kebabi, ärge öelge midagi vahele ega tehke nägusid. Teid võidakse alati valesti mõista. Ja kulebjakat sööge üldse kodus, ilma tunnistajateta.

Sest erinevus võib rikastada väga erinevalt.

Ivan Makarov