Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Фольксваген: рубли не пахнут

04.04.2022

Заводы Volkswagen в Калуге и Нижнем Новгороде могут возобновить работу в июне-июле 2022 года. Об этом пишут «Ведомости» со ссылкой на свои источники.

По данным «Ведомостей», работникам объявлено пока о простое лишь до 12 мая, однако более реальный срок – июль. Причина — нехватка комплектующих деталей, возникшая из-за отказа Польши пропускать их через белорусско-польскую границу.

Сейчас Volkswagen рассматривает вопрос о смене маршрута — недостающие компоненты могут ввезти через Турцию и Грузию. План производства автомобилей в России на 2022 год компания пока не урезала.

Деятельность заводов Volkswagen в России была приостановлена в начале марта из-за войны в Украине.

Общий объем продаж Volkswagen Group в России в 2021 году составил 199,2 тысячи автомобилей. Из них на российских заводах было выпущено 170,3 тысячи.

Oma rahvusriigi kaotanud sakslased ikka ei saa vene saabast lakkumata jätta

Volkswageni tehased Kalugas ja Nižni Novgorodis võivad taasalustada autode tootmist selle aasta juunis või juulis. Sellest teatab väljaanne Vedomosti, viidates oma allikatele.

Tehaste töötajatele teatati seisakust kuni 12. maini, kuid reaalsem tootmise taaskäivitamise tähtaeg on juulikuu. Põhjus seisneb mitte mingisugustes totrates moraalsetes kõhklustes, vaid selles, et sõidukite komplekteerimiseks ei jätku detaile, sest Poola keeldus lubamast nende toimetamist üle Poola-Valgevene piiri.

Praegu on Volkswagen välja töötamas uut tarnemarsruuti – puuduvaid detaile kavatsetakse tuua lahkete Türgi ja Gruusia kaudu. Grusiine tõenäoliselt ei peata isegi see, et nendelt sõja käigus anastatud Lõuna-Osseetia on parajasti astumas Venemaa koosseisu. Volkswageni 2002. aasta tootmisplaani Venemaal pole isegi kärbitud mitte.

Volkswageni Venemaa tehaste töö oli peatatud märtsi alguses seoses Venemaa terrorisõja algusega Ukrainas.

Eelmisel aastal müüs Voklswagen Group Venemaal 199 200 oma autot, nendest 170 000 olid kokku pandud Venemaal.

Alles see oligi, kui Mercedes samuti taasalustas oma tehaste tööd Venemaal, ehk riigis, mis teostab genotsiidi Ukrainas, kuid siis jälle peatas tootmise. Sakslastel pole enam ei südametunnistust ega ajaloolist mälu. Kui hartlebeid, merkeleid ja schrödereid saabki üldse sakslasteks pidada.

Ivan Makarov