Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Терпение грузин лопнуло: народ разогнал Tbilisi Pride

08.07.2023

Грузины устроили погром на фестивале, проводившемся в Тбилиси в рамках недели борьбы с гомофобией. Как сообщают местные СМИ, несколько сотен человек (на снимках видно, что тысячи) прорвали полицейское оцепление, после чего стали крушить сцену, рвать и жечь радужные флаги.

Как утверждают пострадавшие, полиция почти не мешала погромщикам, но всё-таки помогла представителям ЛГБТ-сообщества сбежать с места событий. По некоторым данным, погромщики нападали даже на журналистов, однако пострадавших нет.

Среди нападавших были женщины в платках и с иконами.

Организаторы фестиваля гомосексуалистов заявили, что “нападение было предварительно согласовано с МВД”.

 

Grusiinide kannatus katkes: rahvahulgad ajasid laiali Tbilisi Pride!

Thbilisis pidi „homofoobiaga võitlemise nädala“ raames toimuma LGBT festival ja geiparaad. Kuid, nagu teatab Gruusia meedia, kohale tuli mitusada homopropaganda vastast elanikku, kes murdsid läbi politseinike kaitseliinist, lõhkusid ära lava ja rebisid katki ning põletasid maha vikerkaarelipud.

Nagu väidavad pealtnägijad, politsei praktiliselt ei takistanud ründajaid, kuigi aitas LGBT-esindajatel põgeneda. Mõnede andmete kohaselt rünnati ka ajakirjanikke, kuigi tõestust sellele veel pole.

Ründajate hulgas olid ka naised, „sealhulgas keskealised ja vanemad, mõnel rätikud peas ja ikoonid käes“.

Homofestivali korraldajad süüdistasid võime: rünnak olevat „kooskõlastatud siseministeeriumiga“.

Grusiinid on juba üsna ärritatud oma venemeelse valitsuse tegevuse ja oma endise presidendi Saakašvili piinamisega vanglas. Tbilisi Pride laialiajamine on ilmselt alles algus.