Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Граждане ингерманландцы, вы задержаны! Кто сказал «мяу»?!

03.10.2021

В Санкт-Петербурге силовики устроили облаву на участников праздника День Ингрии. Это – день ингерманландской культуры, отмечаемый ингерманландскими финнами Санкт-Петербурга и Ленинградской области России.

Участник вчерашней акции Михаил Новицкий – актёр, музыкант и эколог пишет в своём блоге:

«Много лет существует в Петербурге традиция – праздновать День Ингрии.
Собираются люди, нанимают туристический кораблик, катаются по рекам и каналам, поют песни, читают стихи. Никому не мешают. Многие годы никого это не беспокоило.

В этом году праздник прошел в сопровождении полиции.  Отделение в масках поджидало людей при погрузке на корабль. Часть народа, почуяв неладное, отказалась от путешествия и осталась на берегу. Остальные отправились. Но праздник был уже омрачён. Не очень-то пелось, не очень-то читалось.

Полицейский катерок с блюстителями порядка нарезал круги вокруг туристического трамвайчика. Полицейские заглядывали в окна, фотографировали, снимали на видео всё, что происходило на палубе и в салоне. А когда, наконец, праздник закончился, и туристическое судно пришвартовалось к берегу, на причале выстроилась шеренга полицейских, которая стала препятствовать выгрузке пассажиров.

С воды судно взяли на абордаж полицейские с катера. Всем присутствующим было приказано оставаться на местах, ибо пассажиры кораблика должны дать письменные пояснения, кто из них посмел кричать во время плавания «Слава Украине!». Особое рвение в преследовании и опросе людей проявил офицер, который назвал себя Игорем Колбасовым.

Вот такая история произошла в Петербурге 2 октября 2021 года.»

Kokkuvõte: juba aastaid peetakse Sankt-Peterburgis Ingeri Päeva. See on ingerisoomlaste kultuuripäev, milles osalevad Neevalinna ja Leningradi oblasti ingerlased. Nad üürivad turismilaeva, sõidavad mööda jõgesid ja kanaleid, laulavad, loevad luuletusi. Nad ei sega mitte kedagi ja keegi ei pahandanudki.

Näitleja, muusik ja ökoloog Mihhail Novitski kirjutab oma blogis, et sel aastal oli kõik teisiti. Laevukesele suundunud inimesi ootas ees salk maskides mehi. Osa ingerlasi ja nende sõpru loobus politseid nähes peol osalemast ja jäid kaldale. Osa astus pardale, aga tuju oli rikutud. Turismilaeva ümber tiirles kogu aeg politseikaater, politseinikud piilusid akendesse, pildistasid ja filmisid peolisi. Ja kui laev lõpuks randus, oli seda vastu võtmas politseinike rivi, kes ei lubanud reisijatel lahkuda. Jõe poolt aga hüppasid laevale politseinikud kaatri pealt. Kõigil reisijatel oli kästud jääda kohale, igaüks pidi kirjutama seletuskirja ja tunnistama üles, kes julges laevareisi ajal karjuda „Au Ukrainale!“

Kinnipidamisel filmitud videos väidavad asjaosalised, et keegi seda ei karjunud ja keegi pole seda kuulnudki. Ja küsivad, et isegi kui nii oleks, siis mida kriminaalset selles on? Mille peale ohvitser Kolbasjev vastab: kriminaalset ei ole, te olete 30-aastane, teil ju terve elu ees – ja nüüd mõelge, kas ikka tasub oma elu rikkuda…